Społeczeństwo 5.0 czy bunt robotów? Jak Polacy budują swój osąd o nadchodzących zmianach technologicznych - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Społeczeństwo 5.0 czy bunt robotów? Jak Polacy budują swój osąd o nadchodzących zmianach technologicznych

Polska - Europa - Świat

Prowadzący:

Piotr Mieczkowski, Paulina Szkoła, Agnieszka Jankowska

Godzina:

13:00-14:00

Miejsce:

SALA 200 - CENTRUM PODKOWA

13:00

31.08.2022

Podczas warsztatów dowiesz się czym jest społeczeństwo 5.0 i jak dzięki cyfryzacji, technologii oraz robotyzacji rozwiązuje ono największe problemy przed jakimi staje ludzkość. Jakie są zatem największe wyzwania przed jakimi stoi Polska? Czy Polacy są otwarci na nowe technologie i czy możemy zostać społeczeństwem 5.0? Czy roboty zabiorą nam pracę i z czym wiąże się projektowanie robotów? Na ten pytania odpowiemy wspólnie podczas tego interaktywnego warsztatu. Na warsztat koniecznie weź smartfon – będziesz głosował!

Agnieszka Jankowska

Członkini zarządu Fundacji Digital Poland oraz rady dyrektorów Amerykańskiej Izby Polskiej. Od 2022 odpowiada również za dział relacji z sektorem publicznych w ramach T-Mobile Polska w sektorze komunikacji elektronicznej i polityki cyfrowej. W latach 2010- 2022 była dyrektorem ds. sektora publicznego General Electric w Europie Środkowej, odpowiadając za sektory lotniczy, energetyczny, opieki zdrowotnej i finansowy. Była również członkiem zarządu GE Poland Sp. Zo.o. oraz członkiem rad nadzorczych Banku BPH i GE Company Polska – Engineering Design Center. W latach 2005 – 2010 pracowała jako rzeczniczka prasowa Ministra Rozwoju oraz Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Operacyjnymi Konkurencyjność i Innowacyjność w Ministerstwie Rozwoju. Doktor nauk ekonomicznych SGH.

Piotr Mieczkowski

Kieruje pracami fundacji Digital Poland, której misją jest uczynienie z Polski centrum innowacji. Posiada 17-letnie doświadczenie zdobyte w sektorze technologii, mediów i telekomów, obejmujące transformację cyfrową, modelowanie procesów biznesowych, tworzenie programów wspierających innowacyjność, wdrażanie strategii biznesowych, analizę rynków i usług, a także opracowywanie polityk publicznych w sektorze nowych technologii. Pracował m.in. dla Cyfrowego Polsatu, EY, Plusa, Orange, Shell.

Paulina Szkoła

Pasjonatka nowych technologii oraz innowacji społecznych. Jest częścią fundacji Digital Poland. Zajmuje się propagowaniem wiedzy dotyczącej roli innowacji i cyfryzacji w rozwoju gospodarczym kraju. Doświadczenie zawodowe zdobywała w redakcji Dzień dobry TVN oraz podczas stażu im. Roberta Schumana w Parlamencie Europejskim w dziale komunikacji Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Wewnętrznej. W Digital Poland odpowiada za wsparcie zespołu komunikacji i realizowanych w ramach działań fundacji projektów. Współautorka raportu 'Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?''.