Rozpocznij karierę w strukturach UE - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Rozpocznij karierę w strukturach UE

Polska - Europa - Świat

Prowadzący:

Katarzyna Biniaszczyk, Karolina Deryńska, Andrzej Lisiecki-Żurowski, Maciej Szymański

Godzina:

14:30-15:30

Miejsce:

SALA 021 - CENTRUM PODKOWA

14:30

27.08.2022

Zachęcając uczestników do rozpoczęcia pracy strukturach UE przedstawimy możliwości oraz podpowiemy jak poprowadzić europejską ścieżkę kariery. Uczestników poprosimy o stworzenie „Planu kariery” oraz zapewnimy możliwość konsultacji. Podczas warsztatu opowiemy m.in. o pracy w Komisji Europejskiej, Parlamencie Europejskim, Agencjach Unijnych, grupach politycznych i partiach europejskich. Network PL – Stowarzyszenie zrzeszające polskich profesjonalistów pracujących w międzynarodowych organizacjach takich jak instytucje Unii Europejskiej, ONZ, NATO, EFTA i OECD. Stowarzyszenie ma na celu integrację Polaków, promowanie karier w strukturach międzynarodowych organizacji, wspieranie Polaków na wszystkich szczeblach oraz wzmacnianie wizerunku naszych rodaków pracujących międzynarodowym środowisku. Działamy w Brukseli, Luksemburgu i Warszawie.

Katarzyny Biniaszczyk

Od 13 lat asystent parlamentarny i doradca polityczny w Parlamencie Europejskim. Obecnie jest szefem biura europosła Tomasza Frankowskiego z Platformy Obywatelskiej. Śledzi głównie prace Komisji Edukacji i Kultury, a także pełni rolę koordynatora Grupy Sport w Parlamencie Europejskim. Jest również członkiem Rady Asystentów (APA Committee), która walczy o prawa ponad 2000 asystentów parlamentarnych zatrudnionych w PE. Ukończyła stosunki międzynarodowe i nauki polityczne na Uniwersytecie w Łodzi, europeistykę na Sorbonie w Paryżu oraz ostatnio uzyskała dyplom z zarządzania sportem (MESGO). Absolwentka XXI edycji Szkoły Liderów. Członek Komisji Rewizyjnej Network PL, stowarzyszenia Polaków pracujących w instytucjach międzynarodowych.

Karolina Deryńska

Aktywistka polityczna na rzecz Europy, andragog. Koordynatorka krajowa oraz członkini Komitetu Sterującego ALDE Party Individual Members odpowiedzialna za obszar Europy Centralnej i Wschodniej. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji. Koordynatorka Stowarzyszenia Network PL Oddziału Warszawskiego. W latach 2007-2010 związana z Platformą Obywatelską, pracowała w warszawskim Biurze Poselskim Premiera Donalda Tuska. W latach 2015-2018 aktywnie działała w warszawskich strukturach Nowoczesnej. Od 2017 członkini ALDE Party IM (Porozumienie Liberałów i Demokratów na Rzecz Europy). Od września uczestniczka programu CEU Democracy Institute Leadership Academy w Budapeszcie.

Andrzej Lisiecki-Żurowski

Były dyplomata, pracował w Stałym Przedstawicielstwie RP w Brukseli podczas pierwszej polskiej prezydencji w Radzie UE, oraz jako Konsul RP w Zatoce Perskiej. W Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych w Brukseli zajmował się stroną finansową polityki zagranicznej UE. Obecnie sekretarz Network PL i członek zarządu Stowarzyszenia Absolwentów College of Europe. Pracuje w Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej – Frontex.

Maciej Szymański

Kierownik Sektora w Dyrekcji Generalnej ds. Migracji i Spraw Wewnętrznych w Komisji Europejskiej, prezes Network PL. Jest absolwentem Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Przez prawie dziesięć lat kierował działalnością międzynarodowych firm na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej. W strukturach unijnych jako urzędnik mianowany od 2012 roku, początkowo w Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP, następnie w Dyrekcji Generalnej ds. Przemysłu Obronnego i Przestrzeni Kosmicznej, a obecnie w Dyrekcji Generalnej ds. Migracji i Spraw Wewnętrznych. Od 2020 roku prezes Network PL, stowarzyszenia Polaków pracujących w instytucjach międzynarodowych.