HYDE PARK - Praworządność i demokracja - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

HYDE PARK – Praworządność i demokracja

#niezamłodzi

Prowadząca:

Oliwia Aziz

Goście:

  • Patryk Golba-Zawadzki, Zofia Jankiewicz, Jakub Kocjan, Kacper Parol,

Godzina:

19:30-20:30

Miejsce:

NAMIOT DUŻY

Partner:

Projekt #niezamłodzi

19:30

29.08.2022

Praworządność w Polsce – jak jest a jak być powinno? Porozmawiamy o kryzysie demokracji, jej przyszłości i o tym co należy zrobić, żebyśmy znów mogli czuć się bezpiecznie we własnym państwie.

Oliwia Aziz

Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu #niezamłodzi nagrodzonego tytułem Najlepszego Projektu Prostudenckiego 2022 r. Zajmuje się propagowaniem stwarzania możliwości młodym bez dyskryminacji ze względu na wiek oraz działaniem na rzecz rozwoju dialogu międzypokoleniowego. Studentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim i aktywna działaczka samorządowa. Absolwentka programu Europejskiej Akademii Dyplomacji ze specjalizacją Organizacje Międzynarodowe oraz stypendystka Sur-Place Fundacji Konrada Adenauera. Dwukrotnie wyróżniona Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Członkini SKN Spraw Zagranicznych i tegoroczna koordynatorka ds. ambasad przy projekcie Akcja Dyplomacja.

Patryk Golba-Zawadzki

Student prawa i studiów miejskich, Przewodniczący Zespołu Stałego ds. Młodzieżowych Rad Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. Związany z Młodzieżową Radą Krakowa, w której w latach 2018-2021 pełnił funkcję Sekretarza, a następnie Wiceprzewodniczącego. W 2022 roku Młodzieżowa Rada Krakowa nadała mu tytuł Przyjaciela Młodzieżowej Rady z uwagi na ciągłe zaangażowanie i wspieranie młodzieżowej reprezentacji miasta Krakowa. W 2019 roku został Młodzieżowym Ambasadorem Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Jest inicjatorem i liderem projektu 'Małopolska dla Młodych', który zapoczątkował prace nad utworzeniem Młodzieżowego Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Jakub Kocjan

Kampanier na rzecz praworządności z Akcji Demokracji, Magister prawa po Uniwersytecie Warszawskim. Wyróżniony Nagrodą Prezydenta Warszawy im. Tadeusza Mazowieckiego „za działania prodemokratyczne i antyfaszystowskie, a w szczególności za aktywną obronę niezależności sądownictwa”. Absolwent Akademii Monitoringu Prawa, Centrum Prawa Amerykańskiego oraz Akademii Demokracji Socjalnej. Dwukrotny stypendysta Ministra Edukacji i Nauki. Absolwent programu stypendialnego Fundacji im. Prof. Geremka i praktykant w Zespole ds. Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Członek EDYN – European Democracy Youth Network, zrzeszającej młodych liderów Europy. Zajmuje się walką o państwo prawa i kampanią w obronie niezależności sądów.

Kacper Parol

Współtwórca Fundacji Impuls, działającej na rzecz zwiększania szans młodego pokolenia w Polsce. Jako jeden z nielicznych Polaków uczestniczył w Konferencji w sprawie Przyszłości Europy, unijnym projekcie, który umożliwił większy wpływ obywateli na kierunek UE. W ramach niego przemawiał między innymi przed Prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Pochodzi z Gniezna, gdzie jako działacz społeczny, organizował "Pikniki dla Przyszłości" oraz liderował licznym protestom m.in. przeciwko braku działań Kurii w sprawie pedofilii w Kościele. Najmłodszy kandydat w wyborach do Sejmu RP w 2019 roku.

Zofia Jankiewicz

Od października - studentka IV roku prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Członkini kół naukowych zajmujących się prawem karnym i konstytucyjnym, praktykująca w Kancelarii Adwokackiej. Jej zainteresowania przede wszystkim ogniskują się wokół szeroko rozumianych praw dziecka i ich realizacji przez polskie prawo. Nie stroni też od zagadnień politologicznych, szczególnie filozofii polityki.