Porozmawiajmy o słowie - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Porozmawiajmy o słowie

Wydarzenie Specjalne

Goście:

  • prof. Jerzy Bralczyk, prof. Magdalena Środa,

Godzina:

17:45-18:45

Miejsce:

NAMIOT DUŻY

17:45

31.08.2022

Słowo jest istotnym elementem komunikacji. Pozwala wyrażać emocje, opinie czy artykułować potrzeby. Przy jego użyciu można zarówno sprawiać radość, jak i ból oraz cierpnie. O wadze i ewolucji słowa porozmawiają na Campusie Polska Przyszłości profesora Magdalena Środa oraz profesor Jerzy Bralczyk.

prof. Jerzy Bralczyk

Profesor nauk humanistycznych, który specjalizuje się w obszarze języka polityki, mediów oraz reklamy. Wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego. Autor kilkudziesięciu książek.

prof. Magdalena Środa

Filozofka, etyczka, wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się filozofią moralną i polityczną, historią idei oraz problematyką gender. Jest autorką wielu artykułów poświęconych współczesnej filozofii oraz książek m.in.: „Idea godności w historii i etyce”, „Indywidualizm i jego krytycy. Współczesne spory między liberałami, komunitarianami i feministkami na temat podmiotu, wspólnoty i płci”, „Kobiety i władza”, „Etyka dla myślących”. Ostatnio wydała: „Obcy inny wykluczony”. Jest też publicystką (stałe felietony w Gazecie Wyborczej), feministką, współzałożycielką Kongresu Kobiet. W rządzie M. Belki pełniła funkcję ministra Pełnomocnika Rządu ds. Równego statusu Kobiet i Mężczyzn.