Po obydwu stronach Odry - różne oblicza polsko-niemieckiego sąsiedztwa - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Po obydwu stronach Odry – różne oblicza polsko-niemieckiego sąsiedztwa

Polska - Europa - Świat

Prowadzący:

Bartłomiej Kot

Goście:

  • dr Ewa Łabno-Falęcka, Olgierd Łukaszewicz, Szymon Nitka, Paul Ziemiak,

Godzina:

11:30-12:30

Miejsce:

PODKOWA I

Partner:

Fundacja Konrada Adenauera

11:30

28.08.2022

dr Ewa Łabno-Falęcka

Z wykształcenia germanistka. W latach 1993-1999 w służbie dyplomatycznej-pełniła funkcję I sekretarza, a potem radcy do spraw kultury w Ambasadzie RP w Bonn. Od 1999 związana Mercedes-Benz Group AG w Polsce, gdzie pełniła różne funkcje (dyrektor Corporate Representative Office Daimler AG, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i produktowej w Mercedes-Benz Polska; od 2015 dyrektor External Affairs w Mercedes-Benz Manufacturing Poland). Była współzałożycielką i prezeską Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego pod patronatem Banku Światowego i Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Mentorka w Fundacji Liderek Biznesu EY. Laureatka wielu nagród branżowych, m.in. Golden Arrows, PRotony, dwukrotnie „Dyrektor Marketingu Roku” w konkursie MediaRun.

Szymon Nitka

Krajoznawca, promotor turystyki rowerowej, miłośnik turystyki narciarskiej. Autor bloga podróżniczego Znajkraj, współpracownik magazynów podróżniczych National Geographic Traveler i Rowertour. Członek konsorcjum turystyki aktywnej Polskiej Organizacji Turystycznej. Nominowany do nagrody Traveler w kategorii Podróżnik Online. Uczestnik Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Europejczyk i gdańszczanin.

Olgierd Łukaszewicz

Aktor teatralny i filmowy. Jest absolwentem krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (1968). Od roku 1970 aktor warszawskich scen teatralnych. Szerokiej publiczności w Polsce znany jest z takich filmów jak: Sól ziemi czarnej, Perła w koronie Kazimierza Kutza, Brzezina Andrzeja Wajdy, Seksmisja Jana Machulskiego, Wierna rzeka Tadeusza Chmielewskiego, Generał Nil Ryszarda Bugajskiego, Lekcja martwego języka Janusza Majewskiego, Jak pies z kotem Janusza Kondriatuka, Gorączka Agnieszki Holland. W latach 2002–2005 i 2011–2018 pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Jest założycielem fundacji „My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego”.

Paul Ziemiak

Niemiecki polityk CDU pochodzenia polskiego. Od 8 grudnia 2018 do 22 stycznia 2022 sekretarz generalny partii. Od września 2014 był federalnym przewodniczącym chadeckiej młodzieżówki Junge Union. W wyborach 2017 został wybrany do Bundestagu z ramienia CDU.