OzN sprawne w życiu - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

OzN sprawne w życiu

Równość i Różnorodność

Prowadząca:

Agnieszka Siedlarska

Goście:

  • Wojtek i Agata (lifeonwheelz), Sebastian Grzywacz, Paweł Klikowicz, Renata Orłowska,

Godzina:

11:30-12:30

Miejsce:

NAMIOT DUŻY

11:30

29.08.2022

Osoby z niepełnosprawnościami spotykają się z wykluczeniem na każdym kroku swojego życia. Niezależnie od stopnia niepełnosprawności na ich drodze pojawiają się ciągłe trudności. Jak wyrównać ich szanse i jak sprawić, że osoby z niepełnosprawnościami będą się czuć jak każdy inny członek społeczeństwa?

Wojtek i Agata (lifeonwheelz)

Life on Wheelz to projekt tworzony przez Wojtka Sawickiego oraz jego partnerkę Agatę Tomaszewską. Chory na dystrofię mięśniowa Duchenne'a Wojtek był w stanie przez osiem lat pracować jako redaktor naczelny kultowego muzycznego portalu Porcys, prowadzić własną listę przebojów Carpigiani i stworzyć instagramowy profil Life on Wheelz- wszystko to obsługując komputer za pomocą ruchów gałek ocznych. Na Life on Wheelz wraz z Agatą walczą z dyskryminacją osób z niepełnosprawnościami oraz opowiadają o codziennym życiu, motywując innych do działania- to jedno z najbardziej wartościowych miejsc w Polskim Internecie.

Sebastian Grzywacz

Współzałożyciel Fundacji Ponad Słowami, przewodnik po Niewidzialnej Wystawie w Warszawie, Przewodniczący Rady Nadzorczej Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna. Od wielu lat aktywnie walczący o prawo osób z niepełnosprawnościami do dostępności przestrzeni publicznej, kultury i edukacji. Nie skupia się wyłącznie na środowisku osób niewidomych, podczas swoich wykładów i szkoleń zwraca uwagę także na inne dysfunkcje. Jak sam twierdzi – niepełnosprawność to część każdego z nas i nie ma osób w stu procentach pełnosprawnych, dlatego świat powinien być przyjazny dla każdego.

Paweł Klikowicz

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, na kierunku zdrowie publiczne, od lat związany z marketingiem w ochronie zdrowia w organizacjach pozarządowych. Swoje doświadczenie zdobywał, budując największą kampanię społeczną w Polsce, promującą transplantologię- Dawca.pl. Zarządzał ogólnopolskimi kampaniami, z wykorzystaniem różnych formatów, które otrzymały prestiżowe nagrody takie jak: Złoty Spinacz i Złoty Otis. Aktualnie pracuje w agencji Beeffective. Lubi dzielić się wiedzą, dlatego wykłada na swojej macierzystej uczelni oraz na specjalistycznych konferencjach. Jako że nosi aparaty słuchowe, nie lubi ciszy, dlatego też często towarzyszy mu muzyka. Motto życiowe to. Myśl pozytywnie- działaj kreatywnie! Niepełnosprawność nie jest dla niego ograniczeniem!

Renata Orłowska

Aktywistka, edukatorka i działaczka na rzecz osób z niepełnosprawnościami, w zakresie praw kobiet, seksualności, niepełnosprawności, na co dzień jako pracownica socjalna wspiera osoby z chorobą Alzheimera. Prowadzi szkolenia, wykłady i warsztaty z zakresu bycia osobą sojuszniczą wobec osób z niepełnosprawnościami. Autorka bloga zaniczka.pl, na którym porusza niewygodne tematy i edukuje o sytuacji osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Członkini Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych VIII kadencji, Osobowość Internetowa 2021 konkursu Człowiek bez barier Fundacji Integracja, ekspertka w Zespole Sexon Fundacji Avalon, Laureatka Konkursu Mazowiecka Lady D. 2021 r. w kategorii „Życie Zawodowe".

Agnieszka Siedlarska

Wiceprezeska Fundacji, inicjatorka jej powstania. Finansistka, wieloletni praktyk z zakresu zarządzania finansami w międzynarodowych korporacjach. Ma uprawnienia księgowe przyznane przez MF. Specjalizuje się w sprawach podatkowych, prawnych i pracowniczych w Polsce i UE. Podczas pracy jako dyrektor finansowy w polskim oddziale światowego koncernu medycznego po raz pierwszy zetknęła się z zagadnieniami związanymi ze stomią. To doświadczenie skłoniło ją do zaangażowania się w pracę na rzecz osób z wyłonioną stomią. Efektem tych działań było zainicjowanie kampanii społecznej „STOMAlife. Odkryj stomię”. Do udziału w niej zaprosiła organizacje społeczne działające w tym obszarze. Doświadczenia zebrane podczas kampanii zaowocowały inicjatywą powstania Fundacji.