Nie będziemy czekać 130 lat! - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Nie będziemy czekać 130 lat!

Społeczeństwo Przyszłości

Prowadzące:

amb. Anne Clunes, Magdalena Sobkowiak

Godzina:

13:00-14:00

Miejsce:

CAMPUS ARENA

13:00

27.08.2022

Większość stanowisk kierowniczych zajmują mężczyźni pomimo, że statystycznie to więcej kobiet niż mężczyzn w Polsce kończy studia wyższe. Kobiety zarabiają też mniej niż mężczyźni mimo, że wykonują ta samą pracę. Według badań „Global Gender Gap Report 2021”, aby zlikwidować różnice w zarobkach kobiet i mężczyzn na menadżerskich stanowiskach potrzeba aż 132 lat. Nie będziemy tyle czekać! Jak to zmienić i z czego wynikają nierówności o tym porozmawiamy w sobotę.

amb. Anne Clunes

Absolwentka Uniwersytetu w Cambridge, odznaczona Orderem św. Michała i św. Jerzego za szczególne osiągnięcia i zasługi w służbie zagranicznej Wielkiej Brytanii. Na Campusie weźmie udział w rozmowie o luce płacowej i brytyjskich rozwiązaniach w tym obszarze.

Magdalena Sobkowiak

Założycielka i prezeska ogólnopolskiego stowarzyszenia „Kobiety w Centrum”, pomysłodawczyni „Akademii Liderek Kobiet w Centrum". Szefowa zespołu doradców Władysława Kosiniaka-Kamysza i koordynator ds. programu Koalicji Polskiej. Trenerka wystąpień publicznych. Pracowała w sztabie wyborczym Koalicji Europejskiej, sztabie PSL oraz kierowała kampanią prezydencką W. Kosiniaka-Kamysza. W latach 2016-2018 pracowała jako speechwriter w Komisji Europejskiej w Brukseli, przygotowując przemówienia dla komisarzy z zakresu MŚP, polityki obronnej i kosmicznej. Jest certyfikowanym urzędnikiem unijnym z zakresu komunikacji – CAST FG IV communication (najwyższa kategoria). Wcześniej korespondentka „Wiadomości” TVP w Brukseli, reporterka Panoramy TVP2 i Wydarzeń Polsatu.