#MiastoToMy, czyli kto tu rządzi?! - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

#MiastoToMy, czyli kto tu rządzi?!

Społeczeństwo Przyszłości

Prowadzący:

Rafał Bruski, Konrad Fijołek

Godzina:

13:00-14:00

Miejsce:

NAMIOT GÓRNY

13:00

29.08.2022

W trakcie warsztatu Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa oraz Rafał Bruski, Prezydent Bydgoszczy odpowiedzą na pytania dlaczego warto poświęcać czas i pracę działając na rzecz wspólnoty samorządowej, w jaki sposób angażować społeczność lokalną w życie miasta oraz dlaczego partycypacja społeczna ułatwia zarządzanie miastem i łagodzi potencjalne spory i konflikty.

Rafał Bruski

Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Ukończył Wydział Nawigacyjny Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni - tytuł magistra inżyniera nawigacji morskiej uzyskał w 1986 roku. Sześć lat pracował w Polskich Liniach Oceanicznych jako oficer nawigator na statkach handlowych. Absolwent studiów licencjackich na kierunku Finanse i bankowość w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, podyplomowego studium Rachunkowości i Finansów w AE w Poznaniu i podyplomowego studium Prawa podatkowego Unii Europejskiej w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1994-2005 pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej. W 2005 roku uzyskał uprawnienia wykonywania zawodu doradcy podatkowego i założył kancelarię doradztwa podatkowego. Prowadził też zajęcia dydaktyczne w zakresie prawa podatkowego, współpracując m.in. ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. W latach 2006-2007 był zastępcą prezydenta Bydgoszczy odpowiedzialnym za strategię i rozwój miasta, pozyskiwanie funduszy europejskich, obsługę inwestorów oraz edukację i sport; nadzorował Miejską Pracownię Urbanistyczną i Bydgoski Park Przemysłowy. To w tamtym czasie zapadały decyzje o zdynamizowaniu BPP poprzez zainwestowanie środków europejskich w budowę infrastruktury technicznej. W latach 2007-2010 pełnił funkcję wojewody kujawsko-pomorskiego. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Żona Alicja jest technikiem elektroradiologii w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy, córka Joanna jest wielokrotną mistrzynią Polski oraz medalistką Mistrzostw Świata i Europy w kajakarstwie. Syn Tomasz jest absolwentem wydziału finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rafał Bruski jest honorowym dawcą krwi (ponad 30 oddanych litrów), miłośnikiem sportu w szczególności: turystyki górskiej, brydża sportowego, lekkoatletyki, kajakarstwa, wioślarstwa i zapalonym kibicem piłki nożnej, żużla, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. W młodości był szczypiornistą w drużynie AZS Bydgoszcz. W dniu 14 grudnia 2010 roku Rafał Bruski został po raz pierwszy zaprzysiężony na prezydenta Bydgoszczy. W 2014 roku ponownie zwyciężył w wyborach prezydenckich i rozpoczął drugą kadencję w fotelu włodarza Bydgoszczy. W ostatnich wyborach samorządowych Rafał Bruski ubiegał się o reelekcję i zwyciężył w pierwszej turze wyborów na prezydenta Bydgoszczy. Tym samym od listopada 2018 roku Rafał Bruski jest włodarzem miasta, tym razem na 5-letnią kadencję.

Konrad Fijołek

Prezydent Miasta Rzeszowa. W 2018 roku uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration w Apsley Business School of London. W latach 1998 – 2021 radny miasta Rzeszowa. W latach 2006–2010 przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, a od 2010 roku wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa. Od wielu lat tworzy liczne inicjatywy na rzecz mieszkańców. W 2015 r. powołał jeden z pierwszych ruchów miejskich w Rzeszowie – „Rzeszów Smart City”. Ruch stał się m.in. propagatorem wykorzystania nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem. Jest współautorem pionierskiego projektu Urban Lab, miejskiego laboratorium w centrum Rzeszowa. Miejsca otwartego dla ambitnych i kreatywnych ludzi, którzy chcą wpływać na jakość życia w mieście.