Kolory w kanadyjskiej tęczy różnorodności - ludność rdzenna, ukraińscy uchodźcy i społeczność LGBTQ2I+ - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Kolory w kanadyjskiej tęczy różnorodności – ludność rdzenna, ukraińscy uchodźcy i społeczność LGBTQ2I+

Równość i Różnorodność

Goście:

  • amb. Leslie Scanlon,

Godzina:

14:00-15:00

Miejsce:

NAMIOT GÓRNY

14:00

30.08.2022

Czy w Polsce może być tak kolorowo, jak w krajach akceptujących społeczność LGBT+ i dających im równe prawa? Dążenie do takiego stanu z pewnością nie jest łatwe. Jak dokonała tego Kanada? Rozmowa o rozwiązaniach, metodach, równości i akceptacji z przedstawicielką państwa otwartego dla osób LGBT+.

amb. Leslie Scanlon

Ambasadorka Kanady w Polsce. Absolwentka dziennikarstwa ze specjalizacja w naukach politycznych, ukończyła studia na Carleton University z wyróżnieniem. Dołączyła do Departamentu Spraw Światowych w 1990 roku. Podczas urzędu w Departamencie pełniła funkcję Dyrektora Generalnego w Oddziale Platformy Międzynarodowej, a wcześniej jako Dyrektor Generalny Operacji Konsularnych, gdzie była odpowiedzialna za realizację programu konsularnego i zarządzanie siecią konsularną za granicą. Pracowała za granicą - w Tokio w latach 1992-1996 jako komisarz ds. handlu oraz w Paryżu w latach 2007-2011 jako radca-minister ds. komunikacji i spraw publicznych. Leslie Scanlon pracowała również dwukrotnie w biurach regionalnych w Halifax (1990-1991) jako komisarz ds. handlu i Westminster, B.C. w departamencie rolnictwa i segmentu rolno-spożywczego w Kanadzie.