Jak być bajglem na talerzu pełnym cebularzy - czyli jak dbać o inkluzywność i różnorodność w przestrzeni publicznej - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Jak być bajglem na talerzu pełnym cebularzy – czyli jak dbać o inkluzywność i różnorodność w przestrzeni publicznej

Równość i Różnorodność

Prowadząca:

Ola Petrus

Goście:

  • Kacper Potępski, Barbara Felix, Mikołaj Jabłoński, Majka Jeżowska, Urszula Chowaniec ,

Godzina:

11:30-12:30

Miejsce:

NAMIOT CENTRALNY

11:30

28.08.2022

W czasie prelekcji poruszony zostanie temat tego jak internet pomaga zadbać o reprezentację marginalizowanych grup i przyzwyczajać odbiorców do tego, że świat nie jest tylko biało-zdrowo-waniliowy, ale zawiera mnóstwo kolorów i kształtów które zasługują na to, żeby widzieć swoją reprezentację w mediach. Że to nie osoby „inne” mają problem ze swoją innością, a społeczeństwo nie jest w stanie objąć ich umysłem. I, że walcząc z dyskryminacją powinniśmy odpowiedzialność przerzucić na dyskryminujących, a nie dyskryminowanych. Nie chcemy „dni widoczności”, tylko chcemy być widziani jako równoprawni członkowie społeczeństwa przez cały rok.

Urszula Chowaniec

Grubancypantka, blogerka, edukatorka, współzałożycielka podcastu Vingardium Grubiosa, feministka, publicystka, mama i okazjonalnie modelka plus size. Zawodowo zajmuje się marketingiem i komunikacją. Od 2016 prowadzi bloga o ciałopozytywności i grubancypacji pod adresem galantalala.pl, którego założyła dlatego, że nikt w polskim internecie nie pisał wcześniej, że bycie grubym to nie koniec świata.

Barbara Felix

Polska tancerka ludowa. Poza koncertami udziela się aktywistycznie i wrzuca zupełnie nieśmieszne tiktoki. Jakby miała określić swój patriotyzm, powiedziałaby, że we krwi płynie jej barszcz i pierogi ruskie.

Mikołaj Jabłoński

Współtwórca kanału Tik Tok VIP team, na którym wraz z Moniką Dubiel ukazują uroki ich życia, czyli życia osób z niepełnosprawnością wzroku. Poza twórczością wideo od lat działa na rzecz promocji i tworzenia kultury dostępnej. Od ponad roku również jako samorzecznik działa na rzecz środowiska osób LGBT+. Absolwent filologii włoskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, obecnie kształci się w kierunku Psychologii, a także Seksuologii na Uniwersytecie SWPS.

Majka Jeżowska

Wokalistka, kompozytorka zarówno muzyki, jak i tekstów, obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym. Producentka muzyczna, autorka wszystkich swoich przebojów takich jak: „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci”, „Kolor serca” (pierwszy hymn WOŚP) na których „wychowała” kilka pokoleń słuchaczy. Debiutowała na początku lat 80., studiując jednocześnie na Akademii Muzycznej w Katowicach. Na swoim koncie ma Platynową płytę i kilka Złotych. Wielokrotna laureatka KFPP w Opolu. „Peacemakerka” zaangażowana w pomoc dla dzieci i zwierząt, Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Dobrej Woli UNICEF Polska, członek Rady Fundacji Ronalda McDonald’a.

Ola Petrus

Komiczka i dziennikarka. Od wielu lat też aktywistka walcząca o prawa mniejszości i promująca inkluzywność oraz celebrację inności. Prowadząca szkolenia dotyczące diversity & inclusion w dużych korporacjach. Nie przebierająca w słowach, gdy w przestrzeni publicznej pojawiają się treści dyskryminujące lub obraźliwe w stosunku do grup mniejszościowych. Ambasadorka ciałopozytywności, sekspozytywności i kiszonek.

Kacper Potępski

Ten transik z TikToka, który radośnie opowiada o swojej tranzycji- przed w trakcie i po. Na każdy problem znajduje co najmniej jedno rozwiązanie, więc bycie osobą transpłciową, dysforia i transfobia przestają być straszne w obliczu jego opowieści. Prywatnie jest zapalonym młodym działkowcem, weganinem, partnerem „tej, która ukisiła arbuza” Stewuni i kocim tatą.