HYDE PARK – Edukacja i wspieranie różnorodności
#niezamłodzi żeby zabrać głos
#niezamłodzi żeby zabrać głos
Prowadząca:
Goście:
Godzina:
Miejsce:
Partner:
19:30
28.08.2022
Czy obecny system edukacji efektywnie wspiera młodzież w ich rozwoju? Jakie zmiany należy wprowadzić, by wyposażyć młodzież w kompetencje przyszłości oraz jak uzyskać stopień doktora jeszcze przed ukończeniem studiów? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas panelu na temat edukacji i wspierania różnorodności.
Członkini zarządu krajowego stowarzyszenia Młodzi .Nowocześni, studentka prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz studentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim, z zawodu psycholożka, miłośniczka sztuki.
Naukowiec, pracownik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz student ostatniego roku kierunku lekarskiego. W wieku 23 lat jako najmłodsza osoba w Polsce oraz czwarta przed ukończeniem studiów obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską, uzyskując stopień doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauk medycznych. Pracę naukową rozpoczął już na początku liceum, a obecnie swoim dorobkiem naukowym wyprzedza dużo starszych kolegów. Jest laureatem najbardziej prestiżowych stypendiów dla młodych naukowców, m.in. stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. W 2022 roku magazyn Forbes umieścił go na liście „25 under 25” jako jedną z „25 wybitnych i nieprzeciętnych osób przed 25. rokiem życia, które w przyszłości mają szansę wpłynąć na rozwój polskiej gospodarki i społeczeństwa”.
Członek Rady Fundacji GrowSPACE oraz inicjator projektu Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Jest laureatem konkursu 25 under 25 Forbes & McKinsey w kategorii „Wspieranie Różnorodności”, członkiem Rady Konsultacyjnej przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet i współautorem raportu Warszawska Szkoła po Pandemii. W 2022 roku wraz z zespołem Rankingu współtworzył akcję „Bezpieczna Szkoła”, czyli wieszanie tablic na najbardziej bezpiecznych dla różnorodności szkołach. W ramach Fundacji współpracuje z belgijskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Europejskich oraz Norweskim Mechanizmem Finansowym.
Ślązaczka, ukończyła studia prawnicze, Przewodnicząca Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych oraz Wiceprezeska Fundacji Europejskich Inicjatyw na Śląsku. Zaangażowana w wiele lokalnych i międzynarodowych projektów edukacyjnych, skierowanych głównie dla młodzieży. Należy do grupy ekspertów projektu SAD Sieciowanie, Aktywność i Dialog. Projekt ma na celu nawiązanie współpracy międzysektorowej (nawiązywanie współpracy pomiędzy urzędami miast i jednostkami im podległymi, organizacjami pozarządowymi oraz młodzieżą). Od 2021 Przewodnicząca Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych- największej federacji organizacji młodzieżowych w Polsce oraz członkini Narodowej Rady Rozwoju Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP Andrzeju Dudzie.