Dlaczego Bóg opuścił kościół? - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Dlaczego Bóg opuścił kościół?

Społeczeństwo Przyszłości

Prowadząca:

Zuzanna Radzik

Goście:

  • Tomasz Terlikowski, ks. Halina Radacz, ks. Kazimierz Sowa ,

Godzina:

11:00-12:00

Miejsce:

PODKOWA II

11:00

30.08.2022

Spotkanie “Dlaczego Bóg opuścił Kościół?” to w największym skrócie rozmowa o tym, co takiego stało się z polskim Kościołem, że po latach tłustych nadchodzą dla Niego lata chude, dlaczego instytucja, która miała tak ogromne wyczucie społeczne i była przez lata domem także dla niewierzących nagle straciła wyczucie i zaczęła wśród wielu budzić grozę? Czy ten proces da się odwrócić? I wreszcie czy w Polsce trzeba zmienić relacje między państwem a Kościołem?

Tomasz Terlikowski

Doktor filozofii, pisarz, publicysta. Dziennikarz RMF FM, publicysta „Plusa Minusa” i portalu Deon, współpracuje także z „Tygodnikiem Powszechnym”, prowadzi podkast „Tak myślę”. W przeszłości m.in. wicenaczelny tygodnika Ozon i naczelny Telewizji Republika.

ks. Halina Radacz

"Duszpasterz Parafii Ewangelickiej w Żyrardowie i Rawie Mazowieckiej. Była jedną z założycielek Towarzystwa Przyjaciół Olsztynka. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Kulturowym „Borussia”. Obecnie jest kierownikiem Redakcji Ekumenicznej w Telewizji Polskiej. Uczestniczyła w debatach Gdańskiego Areopagu (2009 – 2012). Współpracuje z żyrardowską filią Centrum Praw Kobiet, jest też członkinią Polskiego Kongresu Kobiet. Od lat angażuje się w pracę kobiet w Kościele Luterańskim. 7 maja 2022 r. została ordynowana na księdza Kościoła Luterańskiego."

ks. Kazimierz Sowa

Duchowny katolicki, dziennikarz, publicysta i komentator. Związany z Kongresem Katoliczek i Katolików, miłośnik podróży i historii, zwłaszcza rosyjskiej. Autor kilku książek i filmów dokumentalnych poświęconych tej tematyce. W latach 2006-2015 szef religia.tv, potem gospodarz programu „Piąta strona świata” w TVN24 bis. Współpracuje głównie z mediami świeckimi.

Zuzanna Radzik

Wiceprezeska Forum Dialogu, od dwudziestu lat zajmuje się dialogiem polsko-żydowskim i relacjami chrześcijańsko-żydowskimi. Absolwentka teologii katolickiej w Warszawie i religioznawstwa w Jerozolimie. Publicystka i autorka książek.