Dezinformacja i klimat w naszych głowach - jak meblowany jest nasz świat - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Dezinformacja i klimat w naszych głowach – jak meblowany jest nasz świat

Klimat i Zdrowie

Prowadzący:

dr Paulina Sobiesiak-Penszko, Filip Szulik-Szarecki

Godzina:

14:30-15:30

Miejsce:

SALA 200 - CENTRUM PODKOWA

14:30

29.08.2022

Dlaczego dezinformacja dotycząca klimatu jest istotnym problemem? Kto i gdzie ją rozpowszechnia? Z jakiego powodu? Jak radzimy sobie z próbami manipulowania naszymi przekonaniami i emocjami za pomocą dezinformacji? Kto jest szczególnie podatny na jej oddziaływanie? Podczas spotkania porozmawiamy o dezinformacji dotyczącej klimatu i polityki klimatycznej, naszych kompetencjach, by sobie z nią radzić i o tym, jak skutecznie budować na nią odporność społeczną.

dr Paulina Sobiesiak-Penszko

Doktor socjologii, absolwentka Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w Collegium Civitas poświęconych społecznej odpowiedzialności biznesu, kierowniczka Programu Zrównoważonego Rozwoju i Polityki Klimatycznej, starsza analityczka w Instytucie Spraw Publicznych. Prowadzi badania, analizy i ewaluacje w obszarze zrównoważonego rozwoju i polityki klimatycznej. Zajmuje się m.in. międzynarodową polityką klimatyczną, niskoemisyjną transformacją gospodarek, zrównoważonym rolnictwem i rolą kobiet w zielonej transformacji. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji. Ekspertka Programu Climate Leadership powołanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Filip Szulik-Szarecki

Kierownik fact-checkingowego projektu Wojownicy Klawiatury oraz analityk projektu InfoTester w Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Baczny obserwator platform cyfrowych i ich wpływu na społeczeństwo. Zainteresowany tematem prawa do prywatności w sieci i technikami usuwania śladu cyfrowego. Po godzinach wikipedysta.