Czy technologie w szpiegostwie wyparły ludzi? - rozmowa o książkach V. Severskiego z akcentem na "Plac Senacki 6 PM" - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Czy technologie w szpiegostwie wyparły ludzi? – rozmowa o książkach V. Severskiego z akcentem na “Plac Senacki 6 PM”

Człowiek i Technologia

Prowadzący:

Piotr Niemczyk, Vincent V. Severski

Godzina:

14:00-15:00

Miejsce:

NAMIOT CENTRALNY

Transmisja:

14:00

30.08.2022

Można porównywać najnowszą książkę Vincenta V. Severskiego do „Polowania na Czerwony Październik” lub innych powieści Toma Clancy’ego. Tylko, powieści Clancy’ego są pełne elektronicznych gadżetów. W powieści „Plac Senacki” tryumfuje ludzka intuicja, empatia, wrażliwość. Jak to jest z tymi technologiami w wywiadzie?

Piotr Niemczyk

Działacz opozycyjny i więzień polityczny. Obecnie pisarz i publicysta, ekspert w zakresie działania służb specjalnych. Dyrektor biura analiz i informacji oraz zastępca dyrektora zarządu wywiadu Urzędu Ochrony Państwa. W 2001 r., Wiceminister Gospodarki. Był też ekspertem Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych. Autor książki „Szósta rano. Kto puka? Jak ojczyzna Solidarności zmienia się w państwo policyjne”, „Pogarda. Dlaczego w Polsce rośnie liczba przestępstw z nienawiści” oraz „Krótki kurs szpiegowania” napisanej w formie rozmowy z Jasiem Kapelą. Był konsultantem i współpracownikiem Vincenta V. Severskiego w trakcie prac nad powieścią szpiegowską „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek”.

Vincent V. Severski

Były oficer wywiadu, pisarz. Jako oficer przepracował 26 lat. Odbył ok. 140 misji w blisko 50 krajach. Jest autorem 2 serii szpiegowskich („Nielegalni”, „Nieśmiertelni”, „Niewierni” i „Niepokorni” i oraz „Zamęt”, „Odwet” i „Nabór”). Napisał również powieść o polskiej agentce brytyjskiej tajnej służby – „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek”, a w tym roku wydał kolejną książkę „Plac Senacki 6 PM”.