Czy pisarze mają powinności społeczne? - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Czy pisarze mają powinności społeczne?

Wydarzenie Specjalne

Goście:

  • Marcin Meller, Zygmunt Miłoszewski, Magdalena Grzebałkowska, Wojciech Chmielarz,

Godzina:

18:30-19:45

Miejsce:

NAMIOT DUŻY

Transmisja:

18:30

30.08.2022

Wojciech Chmielarz

Autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019), dziewięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: Podpalacz (2012), Farma lalek (2013), Przejęcie (2014), Osiedle marzeń (2016), Cienie (2018) i cyklu gliwickiego: Wampir (2015), Zombie (2017) i Wilkołak (2021) oraz thrillera psychologicznego Żmijowisko (2018), za który otrzymał nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. Powieść została zekranizowana dla Canal+.

Magdalena Grzebałkowska,

Reporterka i pisarka. Urodziła się w 1972 roku. Laureatka nagród dziennikarskich i literackich. Autorka książki "1945. Wojna i pokój", która weszła do finału Nike 2016 i zdobyła Nagrodę Czytelników "Gazety Wyborczej". Jak wspominała w "Gazecie Wyborczej", historie opowiadała od dziecka – jeszcze zanim nauczyła się pisać, oczarowywała swoją publikę, złożoną z kolegów i koleżanek z przedszkola, rozbudowanymi opowieściami. Kilkanaście lat później, po ukończeniu historii na Uniwersytecie Gdańskim, trafiła do "Gazety Wyborczej". Jest laureatką między innymi Nagrody Grand Press, Śląskiego Wawrzynu Literackiego i Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego.

Marcin Meller

Zygmunt Miłoszewski

Jeden z najbardziej popularnych polskich pisarzy w Polsce i za granicą. Laureat wielu nagród literackich, tłumaczony na kilkanaście języków, ekranizowany. Międzynarodową sławę przyniosła mu trylogia kryminalna o prokuratorze Teodorze Szackim. Działacz społeczny, sekretarz i współzałożyciel branżowego stowarzyszenia Unia Literacka.