Czy i kiedy możemy pokonać smog w Polsce? - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Czy i kiedy możemy pokonać smog w Polsce?

Klimat i Zdrowie

Prowadzący:

Andrzej Guła, Aleksander Miszalski

Godzina:

13:00-14:00

Miejsce:

SALA 117 - CENTRUM PODKOWA

13:00

29.08.2022

Jak walczyć skutecznie o czyste powietrze w miastach i na wsi, jak pokonać smog w Polsce i czy jest to w ogóle możliwe. Dyskusja wraz z analizami ze szczególnym uwzględnieniem przypadku Krakowa i podjętych tam działań i ich efektów.

Andrzej Guła

Inicjator i współzałożyciel Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Polskiego Alarmu Smogowego. Ekonomista specjalizujący się w tematyce ochrony powietrza i efektywności energetycznej. Od blisko 20 lat związany z Instytutem Ekonomii Środowiska – pozarządową organizacją działającą w obszarze polityki ekologicznej. Ekspert licznych instytucji rządowych oraz organizacji międzynarodowych m.in. Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Banku Światowego, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Aleksander Miszalski

Poseł na Sejm RP wybrany w Krakowie i okolicach. Wcześniej Radny Miasta Krakowa dwóch kadencji. W Sejmie pracuje m.in. w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz w Parlamentarnym Zespole Antysmogowym a w Radzie Miasta pracował w Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Małopolsce. Z wykształcenie ekonomista i socjolog. Od dwudziestu lat przedsiębiorca w branży turystycznej.