Cześć, ciało! Projekt przyszłości, który musi powstać, żeby nasze dzieci były zdrowe - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Cześć, ciało! Projekt przyszłości, który musi powstać, żeby nasze dzieci były zdrowe

Równość i Różnorodność

Prowadzące:

Aneta Majewska, Olga Kwiecińska

Godzina:

13:00-14:00

Miejsce:

SALA 200 - CENTRUM PODKOWA

13:00

27.08.2022

„Cześć ciało” – to pierwsza bezpieczna, edukacyjna, darmowa platforma internetowa stworzona dla dzieci w okresie dojrzewania, która pomaga zmienić ten okres życia w fascynujące odkrywanie siebie, swoich potrzeb i możliwości. Chcemy, żeby słowa penis, pochwa, podpaska, okres, włosy łonowe, upławy, wzwód, przychodziły dzieciom w rozmowie tak łatwo jak „cześć”. Ważnym aspektem działań “Cześć Ciało” jest także ochrona zdrowia psychicznego dzieci. Okres dojrzewania jest szczególnie wrażliwy na różnego rodzaju trudności natury psychicznej, zaburzenia nastroju, zachowania, trudności w relacjach rówieśniczych, oraz w kontaktach z rodzicami .To wszystko zostaje nazwane i stworzona zostaje przestrzeń do rozmowy, która otwiera i jednocześnie chroni przed samotnością w jakiej pozostawiani są dziś młodzi ludzie w radzeniu sobie z coraz trudniejszą rzeczywistością. Projekt „Cześć Ciało” oferuje także pomóc rodzicom w tym w jaki sposób rozmawiać z dorastającymi dziećmi, otaczając ich empatycznym wsparciem i wyposażając w odpowiednie słownictwo, narzędzia by trudne rozmowy stawały się łatwiejsze i naturalne, a także sprzyjały dobrym, bliskim relacjom rodzinnym. Opowiemy o tym jak ma wyglądać projekt, dlaczego powstanie jego jest niezbędne dla zdrowego i bezpiecznego rozwoju młodych ludzi w trudnym świecie. Pokażemy jak edukacja seksualna wygląda na świecie i dlaczego jej rozwój jest tak ważny, co potwierdzają dziesięciolecia praktyki w wielu rozwiniętych krajach Europy i Australii.

Olga Kwiecińska

Filantropka. Założycielka fundacji o zdrowiu psychicznym i fizycznym „Cześć ciało”. Założycielka grupy „Żywimy na zachodnim” organizacji zajmującej się żywieniem uchodźców i uchodźczyń .Prezeska fundacji „Żywimy” zajmującej się wspieraniem uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Mama 4 dzieci Franka 21, Janka 15, Hanki 5 i Heleny 3

Aneta Majewska

Psycholożka, pedagożka, psychoterapeutka. Pracuje z dziećmi i młodzieżą od 15 lat, od 7 lat także z rodzicami. Obecnie pracuje na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Dzieci i Młodzieży w Warszawie, głęboko wierząc w pomoc dzieciom i rodzinom w kryzysie.