Covid i inne pandemie - czy i jak przygotować się na jesień 2022 - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Covid i inne pandemie – czy i jak przygotować się na jesień 2022

Klimat i Zdrowie

Prowadząca:

Katarzyna Lubnauer

Goście:

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Jan Filipiak, dr Tomasz Karauda, dr Anna Materska-Sosnowska, dr Tomasz Sobierajski,

Godzina:

11:30-12:30

Miejsce:

NAMIOT DUŻY

11:30

31.08.2022

Pandemia – czy stanie się nową normalnością? COVID-19 był jak Czarny Łabędź z Taleba, ale od 2 lat stał się czymś, z czym uczymy się żyć. Czy pandemie będą już nam towarzyszyć regularnie? Czy da się przyzwyczaić do pandemii? Czy mają wpływ na zachowania społeczne? I czy zawsze towarzyszy im pojawianie się zwolenników teorii spiskowych? A może społeczeństwa chcą się oszukiwać, że pandemii nie ma?

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Jan Filipiak

Rektor Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie (UM MSC), specjalista kardiologii, chorób wewnętrznych, hipertensjologii i farmakologii klinicznej oraz członek polskich i międzynarodowych stowarzyszeń naukowych. W chwili nominacji najmłodszy profesor kardiologii, a przy tym najbardziej popularny polski profesor w mediach społecznościowych oraz jedna z najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. Niekwestionowany ekspert w sprawie COVID-19, współtwórca pierwszego podręcznika medycznego o koronawirusie SARS-CoV-2.

dr Tomasz Karauda

Lekarz Kliniki Pulmonologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi, specjalista chorób wewnętrznych. Doktorant Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Członek Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi. Członek Team Europe.

Katarzyna Lubnauer

Doktor matematyki, od 1995 pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, członkini Unii Wolności, członek Zarządu Krajowego Unii Wolności w latach 2001-2004. W latach 1998-2002 Radna RM Łodzi, współtwórczyni inicjatywy obywatelskiej Świecka Szkoła. Od 2015 Posłanka na Sejm, w latach 2017-2018 przewodnicząca Klubu Nowoczesna, 2017-2019 przewodnicząca partii Nowoczesna, od 2019 wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej – PO, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska. Członkini Komisji Edukacji i Nauki oraz Komisji Zdrowia.

dr Anna Materska-Sosnowska

Politolożka. Wykładowczyni i adiunkt w Katedrze Systemów Politycznych, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych Wydziału Prawa i Administracji UW. Od wielu lat angażuje się w działalność rad rodziców, działania na rzecz społeczności lokalnej, promowanie dobrej edukacji i walkę o prawa kobiet.

dr Tomasz Sobierajski

Socjolog, analityk, metodolog, wakcynolog społeczny, trener komunikacji interpersonalnej i medycznej, badacz socjomedyczny, socjourbanista, ewaluator, wykładowca akademicki, adiunkt w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Autor kilkudziesięciu krajowych i zagranicznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z dziedziny socjologii, komunikacji interpersonalnej, wakcynologii społecznej i antybiotykooporności. Publikuje m.in. w Antibiotics, Vaccines i PLoS. Realizuje badania naukowe we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny, Narodowym Instytutem Leków oraz Uniwersytetem Ankarskim. Wspiera sektor biznesu w zakresie badań i analiz społecznych oraz etyki i etykiety biznesu.